Kreta w rytmie siga, siga

CHANIA

01-08.05.2022

Na pierwszy tegoroczny wyjazd wybrałam Kretę Zachodnią i  najpiękniejsze miasto CHANIA!  

 

Jest to pomysł na nietuzinkowy  wyjazd dla grupy 16-20 osób, bo tylko w tak nielicznym gronie będę mogła pokazać Państwu rytm SIGA, SIGA (powoli, powoli) i zarazić grecką radością życia czyli KEFI! 

Miejsce pobytu jest również wyjątkowe gdyż jest to spokojna dzielnica Nea Chora,zaledwie 15 minut spacerem od klimatycznej Chanii, jej  wąskich, kolorowych  uliczek i wyjątkowej atmosfery oraz aromatycznych akcentów kreteńskiej kuchni.

 

 

Uliczki Chanii

 

 W trakcie pobytu zaplanowałam  trzy wspaniałe programy fakultatywne:

 Wycieczka „7 wiosek” - dziewiczy, rolniczy region  Apokornas i będzie to  wyjątkowa okazja poznać i zobaczyć właśnie ten słynny grecki styl życia w rytmie siga, siga. Przyjrzeć się produkcji lokalnych wspaniałych, serów, alkoholi, wina  i podziwiać te piękne rolnicze krajobrazy Krety Zachodniej. Oczywiście kupimy też najpyszniejszą oliwę prosto od rolnika!

 

 Kuchnia grecka często zachwyca smakiem dlatego  chciałabym zabrać na poznanie greckiej, kreteńskiej kuchni OD KUCHNI. Czyli wspaniała okazja na wspólne gotowanie greckich potraw pod czujnym okiem lokalnych gospodyń!

 Nie możemy pominąć również jednej z piękniejszych plaż Krety zachodniej różowej Elafonisi. Tak naprawdę nazywa Elafonisi to niewielka wysepka, oddzielona od lądu płytką laguną. I to właśnie turkusowym wodom oraz różowawej barwie piasku. I tylko na początku sezonu jest szansa na spokojne plażowanie bez wakacyjnych tłumów! 

 

Każda inną, wolną chwilę podczas pobytu proszę zarezerwować na dowolne spędzenie czasu wolnego ale w moim towarzystwie, co absolutnie gwarantuje, że każdy dzień może być przygodą! Na pewno będziemy rozmawiać bardzo dużo o Krecie o Grecji, Grekach i ich kefi na życie. A do tego będzie to również  wyjątkowa okazja by nauczy się odrobinę języka greckiego! 

Będziemy rozmawiać po grecku!

Zakwaterowanie 

2* Hotel Klinakis tuż nad brzegiem morza przy pięknej piaszczystej plaży. Z obiektu roztacza się widok na morze i malownicze miasto Chania. Bezpłatne WiFi w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Pokoje standardowe – 2 osobowe z łazienkami, W pokojach znajduje się lodówka, a w recepcji Goście mogą wypożyczyć sejf. Dogodna lokalizacja hotelu Klinakis, w odległości zaledwie 800 metrów od centrum miejscowości Chania, Od lotniska Chania zaledwie 15km 

 

 

Koszt wyjazdu 2990zł/os

 

Cena zawiera:

Przelot samolotem czarterowym z Warszawy (bagaż 20kg + 5 podręczny)

Transfer lotnisko –hotel –lotnisko

7 noclegów w hotelu Klinakis

7 śniadań w formie bufetu

Ubezpieczenie: koszty leczenia i transportu 20.000eu w tym zdarzenia związane z Covid

Opłaty na fundusz TFG, TFP

Pomoc w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z procedurami

 podróżowania w pandemii.

 

Dodatkowo płatne na miejscu:

Wycieczka 7 wiosek z lunchem -  75 euro

Wycieczka kulinarna Kreta – greckie gotowanie – 70 euro (i zjemy co ugotujemy!)

Wycieczka różowa Elafonisi – 45eu + obiad w tawernie 15eu

(Wycieczki będą realizowane przy m.in 16 osobach chętnych)

Kolacje w tawernach 15-20 eu/dzień

Wydatki własne

Podatek turystyczny 1 euro/os/dzień

 

Dodatkowe ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych i covidowych  - koszt 4,9% ceny

 

Informacje, zapisy: 

Kontakt: Biuro Podróży Ellada Joanna Zięba,  Tel 516025785,  biuro@ellada.pl